Νικητής ο ΠΑΟΚ με 2-1 στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-1 τον Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Ο Σέρβος στράικερ πέτυχε δύο γκολ (36 πεν. 85′) και έπαιξε πρωταγωνιστικό ρόλο στην εκτός έδρας νίκη της ομάδας του, η οποία βρέθηκε να χάνει μόλις στο 2ο λεπτό, όταν βρήκε δίχτυα για τους γηπεδούχους ο Ματέο Γκαρσία.

Καθοριστικό συμβολή στο «διπλό» των «ασπρόμαυρων» πάντως είχε και ο γκολκίπερ τους, Αλέξανδρος Πασχαλάκης, καθώς απέκρουσε το πέναλτι του Γιουνές, όταν το σκορ ήταν στο 1-1.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 22ο λεπτό ο ο Άρης έχασε τον Φρανκ Βέλεθ, καθώς ο τελευταίος αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με πρόβλημα στο δικέφαλο, δίνοντας τη θέση του στον Σόουζα.